top of page
DSC_8394.jpg

Aby výsledná fotka vypadala tak, jak jste viděli na mých fotkách, je důležité dát také na mé rady, které tu pro vás mám...

Hodí se zejména jednobarevné oblečení, případně proužky a puntíky( ne obojí dohromady, jen jedno)

vše ale musí ladit, zejména pokud se fotíte v páru nebo větším počtu lidí. Není na škodu vzít oblečení více, někdo příjde i s celým kufrem, z kterého vybíráme na místě, podle toho, v jakém jsme prostředí a co bude nejlepší volbou. 

Ženy můžou mít i krajková trička, šaty. U mužů jsou super košile, opět ale volit jednoduše a jednobarevná trička. Všeobecně myslím si, víme, že hlavně dětem a mužům je těžké najít něco bez výrazného potisku, ale pokud se to podaří, je to super a výsledek na fotce je znát. Potisky totiž poutají velkou pozornost a potom se člověk na fotce prvně soustředí na ně. První co by vás na fotce ale mělo upoutat je výraz lidí na fotce a to vše se díky oblečení a dále prostředí spojuje v celkový dojem. 

Super volbou jsou také rifle a to v každém případě, u těhotenského focení se nehodí těhotenské legíny a rifle s vysokým pasem, ty můžete nechat doma, u mužů různé kostkované, květované krat'asy a kalhoty..stejně jako doma prosím nechejte  tutu sukýnky pro děti a podobné výrazné věci, neonové barvy, ty na fotkách nepoužívám nikdy, protože barva je tak silná, že na výsledné fotce vybledne a úplně se ztratí. :)

A konkrétně?

vše záleží na prostředí, i proto je důležité mít sebou oblečení více a až na místě vybrat. Pokud má žena třeba černé vlasy, je lepší brát světlejší oblečení, pokud jste např. blond, můžete si dovolit barev více, včetně černé.

U stylu focení boudoir záleží hodně na střihu oblečení, měli by vyniknout ženské křivky. Je nutné dbát u spodního prádla na to,aby vrch i spodek ladil( byl stejný nebo jinak řečeno patřil k sobě) a nebyl jiný a opět v co nejjednodušším stylu. Super jsou dlouhé volné svetry, pánské košile, bodyčka. krajkové věci.Do svého pojetí stylu boudoir nerada používám prádlo, které je extravagantní. Volte opravdu jemné spodní prádlo, tím docílíte mnohem hezčího výsledku, který bude zároveň sexy.

Pro klasický portrét se hodí oblečení i živějších barev,ale stále platí že v jednoduchosti je krása a tak nepřeplácávat.

Dětem je také dobré vzít nějakou jejich hračku, kterou mají rádi a nějaké sladkosti nebo něco, čím je nalákeme v případě že by neměli den a nechtělo se jim příliš spolupracovat. :-)

Boty, doplňky, nehty, vlasy, apod.

Protože veškeré mé fotky jak můžete vidět, jsou focené v přírodě, v lese, atd., můžete doma nechat podpatky, volte jednoduchou obuv bez výrazných tkaniček apod. Sportovní obuv není také vhodná. 

Často se mi stává že žena přijede v decentních elegantních botách a její muž ve sportovních adidskách. Což je trošku vražedná kombinace na to vás sladit :) a tak potom počítejte s tím, že vás nechám raději na boso, než takhle neladěné :) proto myslete na to, co máte i na nohách.

Ženy často nosí příliš barevné nehty. To je taky důležité, mít nehty bud' to nenalakované, nebo jen jemnou barvu, která nebude přebíjet celek. Tyto drobnosti vyniknou hlavně u portrétu. Vlasy je fajn mít umyté den před focením, pokud si je umyjete v den focení, často jsou netvárné a těžko se s nimi pracuje. Není třeba mít ani speciální účesy od kadeřnice. Fajn je u delších a dlouhých vlasů, že se s nimi dá různě pracovat když jsou rozpuštěné.

Poslední důležitou věcí jsou doplňky, nějaké sebou můžete mít, ale nepřehánět to ani s nimi.

Jako celek by vám to vše co tu píšu,  mělo říct, že na fotkách upřednostňuji jednoduchost, protože v té je ta největší  krása. Všichni jsme součástí přírody a příroda je nám nejkrásnější kulisou, pokud k tomu dokážeme sladit jednoduše

oblečení, nevznikne nic špatného. :)

bottom of page